Максим Попов

Партнер Mentors Law Firm

Максим чотирнадцять років спеціалізується на комерційному праві, контрактах та інтелектуальній власності. Його експертні думки публікуються у таких відомих виданнях, як TheFashionLaw, Law360 та Forbes.

Викладає інтелектуальну власність в Українському державному університеті імені Михайла Драгоманова. Лекції Максима по інтелектуальній власності в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, Вищій школі адвокатури НААУ та Інституті права, технологій та інновацій (ILTI) допомагають клієнтам використовувати його досвід та нові підходи. 

Максим автор акаунту Fashion Law, на якому простими словами розповідає про юридичні аспекти у сфері моди та торгівлі.

Освіта

Закінчив Київський національний університет імені Тараса Шевченка за спеціальністю правознавство. Відмінно захистив дипломну роботу з авторського права. 

Сертифікати: ILEC (University of Cambridge), WIPO Copyright and Related Rights, WIPO Trademarks, Industrial Designs and Geographical Indications.

Професія

Працював юристом в інвестиційній групі, компанії з управління торговельними центрами та нерухомістю, очолював юридичний департамент австро-української фармацевтичної компанії. З 2014 року займався приватною практикою.

З лютого 2019 року — партнер Mentors Law Firm.

Контакти

Публікації

«Дія City»: Податки

14 грудня Верховна Рада ухвалила закон №5376, що визначить податкові умови для «Дія City». Президент підписав закон і він набере чинності у 2022 році. Ми розібрали про основне з нового закону. Резиденти «Дія City» Резидентство це право, а не обовʼязок, і компанії самостійно зможуть обирати — чи потрібно їм ставати резидентами «Дія City». Якщо компанія...
Далі

ТМ і об’єкти патентного права в рекламі. Особливості реклами лікарських препаратів

Максим Попов, партнер Mentors Law Firm, виступив на Legal High School, де розповів про торговельні марки в рекламі, особливості реклами лікарських засобів, медичних виробів і алкогольної продукції.
Далі

Битва титанів: чому не відбулася угода Tiffany & Co і LVMH

Французький конгломерат LVMH відмовляється від придбання Tiffany&Co за $16,2 млрд. Спеціально для Vogue Ukraine Максим Попов пояснює, чому в позові немає нічого дивного, які зобов'язання взяли на себе LVMH та, що таке Material Adverse Effect, який міг вплинути на Tiffany&Co. Публікація доступна російською мовою.
Далі

Закон про оренду на карантині знову поміняли: як це працює зараз

Парламент в черговий раз намагається врегулювати орендні відносини під час карантину, тепер — завдяки закону про внесення змін до закону про Державний бюджет України. Максим Попов порівнює опублікований текст із законопроєктом та розповідає як це працюватиме на практиці. Стаття доступна російською мовою.
Далі

Для українського бізнесу, закритого на карантин, скасували плату за оренду — як це працює

Верховна Рада прийняла законопроєкт, що має забезпечити соціальні та економічні гарантії у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019). Maksim Popov проаналізував новий закон та розповів, які питання виникнуть при звільненні орендаторів від орендної плати. Публікація доступна російською мовою.
Далі

Х Школа з права інтелектуальної власності

Максим Попов виступив з лекцією "Сучасні дилеми інтелектуальної власності" на Х Школа з права інтелектуальної власності.
Далі